Ledwo rozpoczął się nowy rok szkolny, a w naszej szkole jedno wydarzenie goni drugie. Za nami „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”. Temat niezwykle ważny i potrzebny, zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości. Podczas takiego tygodnia uczniowie całej szkoły brali udział w ciekawych zajęciach, również praktycznych, podczas których zdobywali lub pogłębiali wiedzę dotyczącą tego, czym są choroby zakaźne, jak możemy się nimi zarazić, w jakiś sposób się rozwijają oraz,  co najważniejsze, w jaki sposób mamy postępować, aby się ich ustrzec i przed nimi chronić.

Podczas tego tygodnia uczniowie tworzyli plakaty tematyczne, rymowanki oraz wzięli udział w konkursie pt. „ Jak zapobiegać chorobom zakaźnym”.