5 E oraz 6 D wspólnie poznawały uroki Podhala oraz piękno tatrzańskich szlaków w Tatrzańskim Parku Narodowym

W dniach 4 – 7 czerwca klasy 5 E oraz 6 D wspólnie poznawały uroki Podhala oraz piękno tatrzańskich szlaków w Tatrzańskim Parku Narodowym. Podhale przywitało nas deszczową aurą, dlatego pierwszy dzień wycieczki minął nam pod znakiem poznawania uroków miejscowości Bukowiny Tatrzańskiej oraz ośrodka noclegowego.

W środowy poranek zaczęła się nasza przygoda na tatrzańskich szlakach pod opieką przewodnika – Michała Łazarczyka. Celem wycieczki był bardzo widokowy i położony między Doliną Białego a Doliną Strążyską szczyt – Sarnia Skała (1378 m n. p. m.). W drodze odwiedziliśmy wodospad Siklawica, która rozlewa się w górnej części Doliny Strążyskiej, bezpośrednio pod północną ścianą Giewontu. Piękny widok z Sarniej Skały na Śpiącego Rycerza, jak legendarnie nazywany jest Giewont niestety przysłoniły gęste chmury. Pomimo tego panorama na Zakopane ze szczytu Sarniej Skały była przepiękna. Po dość krótkiej lecz nie mniej wyczerpującej wyprawie, był czas na relaks w basenie i na kręgielni ośrodka.

Czwartkowe plany przedstawiały się jeszcze bardziej ambitnie. Dolina Kościeliska, Jaskinia Mroźna, Smreczyński Staw i Hala Ornak to miejsca urokliwe, bardzo popularne wśród turystów. Ponownie opiekę nad grupą objął przewodnik tatrzański – Michał Łazarczyk, który jako zakopiańczyk z dziada pradziada opowiadał wiele historii i legend dotyczących Tatr i Zakopanego.

Po wizycie w szałasie pasterskim, smakowaniu żyntycy i oscypków, kolejnym celem wyprawy była Jaskinia Mroźna usytuowana w masywie Organów o długości 773 metrów. Po zmianach wprowadzonych przez Tatrzański Park Narodowy, zwiedzający muszą być wyposażeni w latarki czołowe, co dodaje uroku podczas zwiedzania ciasnych tuneli jaskini.

Przejście jaskini nie trwało długo lecz miejscami było dość wymagające, szczególnie dla wyższych osób. Po krótkiej przerwie zaczęliśmy podejście pod Smreczyński Staw, usytuowany u zbiegu Dolin Pyszniańskiej i Tomanowej. Chwila przerwy z widokiem na Bystrą (2248 m n. p. m.) – najwyższy szczyt Tatr Zachodnich i zejście do schroniska PTTK na Hali Ornak na dłuższą przerwę. Koniec dnia to ponad 15 km w nogach, spore zmęczenie ale wrażenia i zdjęcia fantastyczne.

Ostatni dzień wycieczki upłyną pod znakiem wjazdu kolejką krzesełkową na Polanie Szymoszkowej na Gubałówkę, jeden z symboli Zakopanego. Odwiedziny na słynnych Krupówkach były zwieńczeniem naszego wyjazdu do Zakopanego. Kilkoro uczniów po tej wycieczce mogło dopisać nowe trasy do książeczki Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.

 

Tytuły

 

Innowacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu

Login Form

 

Erasmus+

 
Projekt Erasmus+
The Media. What next? Media. Co dalej?
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu realizuje przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE)  
 
 

Erasmus +

 
- Na szkolnej scenie, czyli inna odsłona edukacji Projekt Erasmus+ realizowany przez Szkołę Podstawową im. J. Korczaka nr 10 w Tarnobrzegu
 
 

Film promocyjny 2022

Możemy poszczycić się:

certyfikatami:
- Szkoły przyjaznej dla sześciolatka
- Szkoły Odkrywców Talentów
- Szkoły Promującej Zdrowie
- Szkoły Kreatywnych Umysłów
- Szkoły bez przemocy 
 

Jadłospis

 

  • maj PLIK
  • kwiecień PLIK
  • marzec 2024 PLIK
  • 2.01.2024-12.01.2021 PLIK
  • 20.11.2023-01.12.2023 PLIK
  • 25.09.2023-06.10.2023 PLIK
  • 9.10.2023 - 20.10.2023 PLIK 
 

Nasza szkoła: Dziesiątka

Szkolne studio filmowe 

film YOUTUBE

Posiadamy:

- jasny, duży, przestronny budynek
- klasy wyposażone w tablice interaktywne 
- pracownie: plastyczną, informatyczne, przyrodnicze, audiowizualne
- obiekty sportowe, sale specjalistyczne do zajęć korekcyjnych

Zapewniamy:

- indywidualne podejście do dziecka
- bezpieczeństwo i przyjazny klimat
- życzliwą, posiadającą wysokie kwalifikacje kadrę

Kontakt

ul. Marii Dąbrowskiej 10
39-400 Tarnobrzeg

tel.: 15 822 58 89
www.sp10tbg.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr tel. do gabinetu stomatologicznego:
15 822 61 78

Obiady

INFORMACJA

MARZEC 19 DNI OBIADOWYCH

CENA JEDNEGO OBIADU: 4,50 zł

KOSZT ZA CAŁY MIESIĄC: 85,50 zł

WPŁATY WNOSIMY: ZA MIESIĄC MARZEC WPŁATA DO 10.04.2024 r

WPŁATA ZA OBIADY DOKONYWANA JEST Z DOŁU ZA ILOŚĆ DNI POMNIEJSZONYCH O WCZEŚNIEJ ZGŁOSZONE ODPISY. BLOCZKI NIEWYKORZYSTANE PODLEGAJĄ ZWROTOWI.

PROSZĘ O WPŁATY W PODANYM TERMINIE. NIETERMINOWE WPŁATY SPWODUJĄ WSTRZYMANIE BLOCZKA NA MIESIĄC NASTĘPNY.