Mikołajki w naszej szkole - klasy I-III

Mikołajki to szczególny i wyczekany czas dla wszystkich dzieci.

Tego dnia, kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę. Uczniowie i nauczyciele wyglądali wspaniale. To wszystko na cześć Świętego Mikołaja.

Każda klasa miała swoje bardzo bogate i obfite w pomysły mikołajki. Dzieci dostawały prezenty, śpiewały, tańczyły, wykonywały prace plastyczne, spotykały się z ciekawymi ludźmi itd.

Dodatkowo przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w towarzystwie Świętego Mikołaja odwiedzili wszystkich uczniów częstując ich cukierkami.

W auli naszej szkoły „Teatrzyk szkolny Kabarecik” wystawił przedstawienie pt. „Spotkanie ze Świętym Mikołajem na miarę XXI wieku”, na którym zaprezentowały się uczennice klas I-III należące do szkolnej „Grupy gimnastyczno-tanecznej Cheers”. Występ bardzo się podobał. (Klasy 1b,d,e, 2b,c,d, 3a,b,c,d)

Ponadto nauczyciele zorganizowali dla swoich klas ciekawe i różnorodne warsztaty.

Na warsztatach kulinarnych „Carving –smacznie zdrowo kolorowo”, uczniowie wykonywali świąteczne dekoracje z warzyw i egzotycznych owoców.  (Klasy 2a,2c,3d)

Podczas  warsztatów EKO tworzyli ozdoby choinkowe z tworzyw naturalnych. (Klasa 1e)

Nasi podopieczni byli również na warsztatach tanecznych w Tarnobrzeskiej Szkole Tańca Samba, gdzie bawili się w takt muzyki i przygotowywali piękne ozdoby świąteczne. (Klasy 1a, 2b)

Dla miłośników ptaków w Zamku Dzikowskim (Centrum Natura 2000) odbyły się warsztaty przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się jak dokarmiać ptaki w okresie zimowym, przyrządzali kule dla ptaków i rozwieszali je w Parku Dzikowskim oraz na terenie naszej szkoły. (Klasa 3b)

Jedna z klas odsiedziała Tarnobrzeską Fabrykę Zabawy, gdzie dzieci miło i przyjemnie spędziły czas. (Klasa 1c)

Z okazji mikołajek niektóre klasy wybrały się do kina na piękny i wzruszający film „Wielki zielony krokodyl domowy”. (Klasy 1b,c,d, 3a,b,c)

W kolejnych dniach planowane są wycieczki z wieloma atrakcjami m.in. do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie oraz do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie. Relacje z tych wydarzeń będą zamieszone później.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.

więcej zdjęć na szkolnym Facebook

Tytuły

Innowacyjny

Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu

Projekt Erasmus+
The Media. What next? Media. Co dalej?
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu realizuje przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE)

Erasmus +

- Na szkolnej scenie, czyli inna odsłona edukacji Projekt Erasmus+ realizowany przez Szkołę Podstawową im. J. Korczaka nr 10 w Tarnobrzegu

Film promocyjny 2022

Możemy poszczycić się:

certyfikatami:
- Szkoły przyjaznej dla sześciolatka
- Szkoły Odkrywców Talentów
- Szkoły Promującej Zdrowie
- Szkoły Kreatywnych Umysłów
- Szkoły bez przemocy

• kwiecień PLIK
  • marzec 2024 PLIK
  • 2.01.2024-12.01.2021 PLIK
  • 20.11.2023-01.12.2023 PLIK
  • 25.09.2023-06.10.2023 PLIK
  • 9.10.2023 - 20.10.2023 PLIK

Nasza szkoła: Dziesiątka

Szkolne studio filmowe

film YOUTUBE

Posiadamy:

- jasny, duży, przestronny budynek
- klasy wyposażone w tablice interaktywne
- pracownie: plastyczną, informatyczne, przyrodnicze, audiowizualne
- obiekty sportowe, sale specjalistyczne do zajęć korekcyjnych

Zapewniamy:

- indywidualne podejście do dziecka
- bezpieczeństwo i przyjazny klimat
- życzliwą, posiadającą wysokie kwalifikacje kadrę

ul. Marii Dąbrowskiej 10
39-400 Tarnobrzeg

www.sp10tbg.pl

nr tel. do gabinetu stomatologicznego:

Obiady

MARZEC 19 DNI OBIADOWYCH

CENA JEDNEGO OBIADU: 4,50 zł

KOSZT ZA CAŁY MIESIĄC: 85,50 zł

WPŁATY WNOSIMY: ZA MIESIĄC MARZEC WPŁATA DO 10.04.2024 r

WPŁATA ZA OBIADY DOKONYWANA JEST Z DOŁU ZA ILOŚĆ DNI POMNIEJSZONYCH O WCZEŚNIEJ ZGŁOSZONE ODPISY. BLOCZKI NIEWYKORZYSTANE PODLEGAJĄ ZWROTOWI.

PROSZĘ O WPŁATY W PODANYM TERMINIE. NIETERMINOWE WPŁATY SPWODUJĄ WSTRZYMANIE BLOCZKA NA MIESIĄC NASTĘPNY.