We wtorek 14 grudnia 2021r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w  Tarnobrzeskim Domu Kultury w podsumowaniu projektu „Zachwyć się Tarnobrzegiem”. Organizatorem licznych konkursów była Fundacja Serce Lasowiackie im. Barbary i Franciszka Mortków. Od września uczestnicy konkursów mogli pokazać swoje talenty i pasje w konkursach plastycznych, literackich, kulinarnych, a także wiedzy o naszym mieście i jego znanych postaciach. Projekt cieszył się wśród mieszkańców naszego miasta dużym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali wiele prac w poszczególnych kategoriach konkursowych.

„- Wszystkie łączyła wspólna idea - propagowanie zwyczajów i kultury lasowiackich, tego, co kiedyś było dobre, a także wartości bliskich patronom fundacji, czyli Barbarze i Franciszkowi Mortkom - mówiła Bogusława Boyen z zarządu Fundacji Serce Lasowiackie. - W imieniu prezes Jolanty Kret chciałabym podziękować w szczególności nauczycielom, uczniom, rodzicom i dyrektorom szkół za tak liczną odpowiedź na nasze konkursy. Na uwagę zasługuje fakt, że aż 15 tarnobrzeskich szkół zdecydowało się do nich przystąpić, by w ten sposób przybliżać swoim uczniom tradycje Lasowiaków.”

GOŚĆ.PL SANDOMIERSKI

Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami w konkursach plastycznych:

1. „Serce lasowiackie na co dzień”,

I miejsce zdobyła Gabriela Wilk z klasy VII d

III miejsce Maja Piotrowska z klasy VII d

Wyróżnienia:

Kamila Chamot kl. VI b

Zofia Pelc kl. Ve

1. „Niezwykły Słomka – (nie)zwykłe przygody” praca komiksowa

I miejsce Maja Piotrowska kl. VII d

Wyróżnienie : Michalina Tworek kl. VII a

Bardzo dziękuję naszym uczniom za zainteresowanie konkursami i za to, że „chciało Wam się chcieć” ☺ Cudownie widzieć Wasz zapał.

Patrycja Krakowiak