Szanowni Rodzice,

Miło mi powitać Państwa w przeddzień rozpoczęcia nauki. Mam nadzieję, że czas wakacji upłynął Państwu i Waszym dzieciom w spokoju i zdrowiu.
Naukę rozpoczynamy stacjonarnie z zachowaniem zasad, które towarzyszyły nam na początku ubiegłego roku. Uprzejmie Państwa proszę o zapoznanie się z procedurami, które są w załączniku, jak również z pozostałymi dwoma zawartymi tam dokumentami.

Gorąco zachęcam do zdroworozsądkowego i odpowiedzialnego podejścia do kwestii szczepień dzieci od 12 roku życia. Powszechnie wiadomo, że JEDYNYM sposobem na przetrwanie pandemii w zdrowiu lub na względnie niegroźne przechorowanie Covidu są szczepienia - wbrew nieodpowiedzialnej, szkodliwej i nacechowanej złą wolą narracji środowisk antyszczepionkowych. Apeluję do Państwa, aby temu nie ulegać i szczepić siebie i dzieci. Jeżeli do kogoś przemawiają argumenty z obszaru Kościoła - Katolickiego i innych wyznań, to odsyłam do wielu wypowiedzi papieża Franciszka, który nie tylko sam się zaszczepił, ale też oczekuje tego od nas na gruncie V przykazania - w duchu odpowiedzialności na siebie i innych. Informacje o szczepieniach w szkole są również w załączniku.
Jeden załącznik zawiera informację o podręcznikach do religii, które nie są finansowane przez szkołę.

Nie będzie w tym roku wspólnej, oficjalnej ceremonii inaugurującej rok szkolny. Tylko dzieci klas pierwszych spotkają się na krótkim powitaniu w auli, pozostałe uczennice i uczniowie udadzą się wprost do klas na spotkania z wychowawcami. Rozpiska jest w załączniku.

W imieniu księży oraz własnym zapraszam wszystkich na Maszę Św. w kościele na Serbinowie 1 IX o 8.00. W szkole spotykamy się o 9.00.

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł Paradowski

  • Podręczniki - PLIK
  • Szczepienia - PLIK
  • Procedury covid SP10 aktualizacja - PLIK
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021_2022 - PLIK