Żupan, kontusz, wełniane spodnie, pas kontuszowy, rapcie, batorówki, magierka – to elementy stroju szlacheckiego, o których opowiadał nam prawdziwy szlachcic. Pokonał ponad 300 lat, aby przybyć do klas 6a, 6b i 6e w stroju sarmackim i elementami rynsztunku. Uczniowie byli zaskoczeni, widząc po drugiej stronie człowieka z czekanem, bandoletem i muszkietem.

Co to była za przygoda! Niesamowita niespodzianka! Będziemy wspominać tę lekcję – wspomina jeden z ponad 60 uczestników żywej lekcji historii. Dziękujemy panu Sławomirowi Partyce za pierwszorzędne wcielenie się w rolę prawdziwego szlachcica i umożliwienie dzieciom doświadczania historii na żywo. Udowodniliśmy tym samym, że nauka on-line może być ciekawa.